RN
TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska: Nie gromadź się w kościele, weź udział w transmisji z mszy świętej

Księża apelują o pozostanie w domach i uczestniczenie w mszy świętej za pośrednictwem radia lub internetu. Liczba wiernych uczestniczących w nabożeństwach została ograniczona do 5 osób.

– Ostrołęcka policja odebrała już zgłoszenie o prawdopodobnym przekroczeniu limitumówi podkomisarz Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. – W ubiegłą niedzielę do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło jedne zgłoszenie, które miało dotyczyć zbyt dużej ilości osób podczas mszy świętej odprawianej w jednym z kościołów na terenie naszego powiatu.

Na miejscu okazało się jednak, że limit 5 osób nie został przekroczony.

– Pomimo to funkcjonariusze policji i duchowni apelują o pozostanie w domach, tym bardziej, że czas kwarantanny może nas duchowo umocnićmówi ksiądz Jacek Czaplicki z wydziału duszpasterstwa ogólnego łomżyńskiej kurii. Przeżywamy doświadczenie swoistego ogrójca, ogrody oliwnego w którym Pan Jezus przebywał sam i tam również miał doświadczenie pustki, doświadczenie opuszczenia, doświadczenie pragnienia. Przeżywamy swoiste rekolekcje. To są drugie rekolekcje i nawet jeśli potrwają jeszcze dłużej i tęsknimy za kościołem, za Eucharystią to bądźmy też przygotowani na to duchowe doświadczenie. Ono nas umocni i jeszcze bardziej nas uzdolni do tego, żeby przeżywać swoją wiarę. 

Zachęcamy do uczestnictwa w mszach i nabożeństwach transmitowanych na antenie Radia Nadzieja. Ich wykaz znajdą państwo na portalu wzasięgu.pl

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *