RN
TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska: Symboliczna pielgrzymka do Hodyszewa

Nie tylko jasnogórska, ale też hodyszewska pielgrzymka piesza z Łomży będzie miała w tym roku charakter wyłącznie symboliczny. W drogę udadzą się sami kapłani.

O szczegółach organizator przemarszu ks. Andrzej Popielski:

– Pewne ograniczenia chcemy sobie wprowadzić z racji tych przepisów, które gdzieś ogólnie są zaproponowane, aby je przestrzegać. W tym roku sami kapłani z parafii św. Andrzeja Boboli będą wędrować. Odcinki przewidziane są tak, jak w dotychczasowym programie tej pielgrzymki. 

Proboszcz zachęca jednak do duchowej łączności z pielgrzymującymi kapłanami. Będzie to możliwe dzięki całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży:

– Możemy towarzyszyć kapłanowi-przewodnikowi podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, o której tak powtarzam nieustannie. W naszej parafii jest 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Można przyjść w dzień, w nocy ze swoimi trudami.

Kapłani wyruszą na szlak jutro (03.07) po porannej Mszy Świętej. Po trzydniowej wędrówce ich celem będzie hodyszewski „Odpust dziecięcy” w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kapłani będą modlić się za dzieci i kobiety w stanie błogosławionym.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *