TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska. Trwa powakacyjny dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie [FOTO]

Kilkaset osób z kilkudziesięciu oaz uczestniczy w powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej. Przed nimi podsumowanie, modlitwa i świadectwa.

Zawiązanie wspólnoty i prezentacja przybyłych na powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej oaz rozpoczęło się o godz. 9.30 w Ogrodach Biskupich. Następnie kilkaset osób przeszło do łomżyńskiej Katedry, gdzie do godziny 11 trwała godzina świadectwa, odpowiedzialności i misji.

Tradycyjnie już punktem centralnym jest Msza święta wraz z aktem zawierzenia Ruchu Niepokalanej Matce Kościoła przed wizerunkiem Matki Bożej Pięknej Miłości, która rozpocznie się o godzinie 12. Program dopełnia „agapa”, czyli spotkanie integracyjne przy wspólnym posiłku.

Ważnym symbolicznym gestem będzie wręczenie świec osobom odpowiedzialnym za formację Ruchu w poszczególnych parafiach. – Pozwala to nam zrozumieć, że rekolekcje wakacyjne nie były pojedynczym epizodem, tylko punktem wpisanym w cały program formacyjny. Jeśli ktoś po raz pierwszy miał styczność z oazą, rekolekcje mogą stać się dla niego impulsem do dalszego zaangażowania w rozwój duchowy – podsumowuje ks. Dawid Kulesza, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Ruch Światło-Życie jest międzynarodowym ruchem katolickim. Powstał w Polsce, jego założycielem był Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Ruch gromadzi osoby różnego wieku i stanu, służy poczuciu jedności i formacji do dojrzałości chrześcijańskiej. Początki wakacyjnych rekolekcji organizowanych przez Ruch tzw. oaz, sięgają lat 50.

pg/pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *