RN
TwitterFacebook

Diecezja Łomżyńska zainaugurowała rok katechetyczny [FOTO]

Mszą Świętą i spotkaniem zainaugurowany został (31.08.) rok katechetyczny w Diecezji Łomżyńskiej. Uroczystości miały miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. 

W Imię Pańskie rozpoczynamy nowy rok katechetyczny, jednak zanim trafimy do naszych dzieci i do naszej młodzieży, do której zostaliśmy posłani chcemy dzisiaj dotknąć źródła, z którego tryska moc. W tej mszy świętej chcemy prosić dobrego Boga o błogosławieństwo dla nas, głosicieli Słowa Bożegomówił na początku ks. dr Zbigniew Pyskło, przewodniczący Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. 

Mszy świętej przewodniczył ks. infułat dr Jan Sołowianiuk. W słowach skierowanych do kilkuset katechetów i katechetek zwracał szczególną uwagę na duchowy rozwój. – Na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego trzeba przypomnieć sobie znane stwierdzenie, że taka będzie przyszłość, jakie będzie wychowanie. Wysłuchaliśmy przypowieść o talentach. Talenty oznaczają ludzkie uzdolnienia, całe wewnętrzne bogactwo człowieka. Od prawidłowego rozwoju tych talentów zależy wielkość człowieka i jego przyszłość. Zależy też przyszłość Narodu, Ojczyzny i Świata. 

Dodawał, że myśląc o dzieciach i ich rozwoju, należy też myśleć o swoim rozwoju. – Przede wszystkim od rozwoju naszych talentów, od naszej pracy nad sobą i współpracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami, zależy właściwy rozwój młodego pokolenia. 

Po uroczystej mszy świętej odbyło się spotkanie katechetów, podczas którego przekazane zostały dokumenty, w tym skierowania, oraz odbył się wykład dotyczący misji.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *