RN
TwitterFacebook

Dla Łomży pieniądze na środki ochrony. Respiratory i łóżka trafią do Białegostoku

Ponad 2 mln 700 tys. zł dotacji z budżetu województwa podlaskiego trafi do jednostek zdrowia w regionie. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup respiratorów, specjalistyczne łóżka dla chorych na COVID-19, a także środki dezynfekcji i ochrony osobistej.

Nieustannie wspieramy w walce z pandemią jednostki ochrony zdrowia podlegające samorządowi. Dzięki podjętej dziś decyzji kolejne środki trafią do naszych jednostek. Pozwolą one na zakup środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych, które jak wiemy, bardzo szybko się zużywają. Pieniądze z budżetu województwa wesprą też powstający obecnie w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku oddział dla pacjentów chorych na COVID-19 – mówił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ponad milion 900 tys złotych przeznaczonych będzie na dezynfekcje i środki ochrony osobistej w wojewódzkich placówkach medycznych. Do łomżyńskiego szpitala trafi na ten cel 300 tys. zł., a do Stacji Pogotowia w Łomży 150 tys. zł. Według prognozy przekazane pieniądze pozwolą placówkom medycznym zabezpieczyć się w środki ochrony indywidualnej i dezynfekcji do końca roku. 800 tys. przeznaczone zostanie z kolei na respiratory i łóżka dla pacjentów ‘covidowych”. Trafią one Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Wrota Podlasia/BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 4 =