RN
TwitterFacebook

Dobry Zawód Fajne Życie! [FOTO]

Ponad 2000 tysiące uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odwiedziło dziś (05.03) Targi Edukacyjno-Zawodowe w Łomży. Na stoiskach szkoły średnie, przedsiębiorcy i doradcy zawodowi przez cały dzień zachęcali, prezentowali i pomagali uczniom w podjęciu życiowych decyzji.

Oferta naszych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych jest bardzo bogata. Łomżyńskie szkoły działają w czterech profilach. Takich, które poszukiwane są teraz na rynku pracy. Stawiany jest nacisk na branżę przetwórstwa spożywczego, branżę budowlaną, profil ekonomiczno-informatyczny. Jeżeli uczniowie wybiorą szkoły techniczne, zawodowe to jestem przekonany, że znajdą w przyszłości dobre zatrudnienie – podkreśla wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.

Dziura na rynku pracy zawodowców jest duża. Warto ją zapełniać podkreśla Joanna Filipkowska dyrektor centrum edukacji pracy młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Łomży. – W tej chwili rynek wymaga tego, aby wchodziły na niego osoby z konkretnym przygotowaniem zawodowym. Jest rzeczywiście wzrost zainteresowania szkołami zawodowymi. Jeżeli uczeń ma wątpliwości jak wybrać zawód, może przyjść do nas. Zrobimy specjalny test, który określi jego predyspozycje – dodaje dyrektor Filipkowska.

Decyzje owocnie pomagały podejmować szkoły średnie poprzez swoje stoiska. Barwne, ciekawe, i każde z hasłem „Dołącz do nas”. – W naszej szkole mamy super nauczycieli – podkreślały uczennice klasy mundurowej z ALO. – W naszej szkole można rozwijać zainteresowania gastronomiczne, architektury krajobrazu,czy weterynaryjne – z entuzjazmem opowiadają uczniowie łomżyńskiej “Wety”. – My natomiast jesteśmy jedyną obecną tu szkołą która, kształci w kierunku „Technik Transportu Kolejowego. Jest to bardzo niszowy zawód, a uczniowie mają 99 procentową zniżkę na kolej – zachęca Justyna Anna Sutnik z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Mońkach.

Giełdę po raz czwarty w Łomży zorganizowało Łomżyńskie Forum Samorządowe, Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży oraz Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 6 =