RN
TwitterFacebook

Drzewa przy II LO w Łomży ścięte [FOTO]

W godzinach porannych na skarpie terenu należącego do II liceum ogólnokształcącego w Łomży odbyło się dziś (05.11) wycinanie drzew. Podjęte prace były konieczne i  zostały wykonane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 

Wycinka drzew spowodowana była dwoma aspektami. – Pierwszy z nich to remont zabytkowego ogrodzenia, dostaliśmy na to zgodę konserwator, gdyż takie są wymogi. Drzewa wypychały podmurówkę, przez co ogrodzenie przechylało się na na stronę ulicy Zjazd i ulegało niszczeniu. W związku z tym musieliśmy dokonać tej wycinki. Drugi powód to względy bezpieczeństwa. Jesion, którego korona była bardzo rozłożysta, znajdowała się po stronie ul. Zjazd i przy każdym większym podmuchu wiatru czy  burzy, części tej korony spadały na ulicę, na samochody, w związku z czym my jako zarządcy terenu, dbając o bezpieczeństwo musieliśmy podjąć określone kroki – mówi Konrad Haponik  wicedyrektor II LO w Łomży.

Wycinka drzew odbyła się za zgodą konserwatora zabytków. Prace zostały zakończone dużo wcześniej niż planowano (godz.14:00) bo już po godz. 10.00.

AA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *