RN
TwitterFacebook

Dużo chętnych na Mieszkanie Plus w Łomży

Rządowy Program Mieszkanie Plus, mimo iż w Łomży nie wszedł jeszcze w fazę realizacji, cieszy się już dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wstępne deklaracje chęcią udziału w projekcie złożyło dotychczas około trzystu osób. Wraz ze zmianą na stanowisku premiera i rekonstrukcją rządu zmianie uległa jednak koncepcja finansowania oraz realizacji tego programu.

Na początku listopada Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, jako przedstawiciel pierwszego samorządu w kraju, podpisał z wiceministrem infrastruktury i budownictwa oraz pełnomocnikiem ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości list intencyjny dotyczący budowy w ramach programu Mieszkanie Plus dwóch budynków na 115 mieszkań. Miesiąc później, podczas konferencji „Mieszkanie Plus dziś i jutro”, podsumowującej dotychczasową działalność Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz poświęconą wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus, przez Prezydenta Łomży, pełnomocnika rządu ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz pełnomocnika rządu ds. budowy mieszkań, podpisane zostało porozumienie dotyczące finansowania inwestycji. Po styczniowej rekonstrukcji Rady Ministrów rząd zrezygnował jednak z jego finansowania w oparciu o ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, przyjętą we wrześniu 2017 r.

Obecnie przez rząd procedowana jest ustawa o dopłatach do czynszów w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Po jej przyjęciu ma zapaść decyzja, w jakim zakresie program będzie realizowany w Łomży. W tej sprawie Prezydent Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Garlicki są w stałym kontakcie z przedstawicielami Rady Mieszkalnictwa.

Władze miasta są przygotowane do realizacji programu „Mieszkanie Plus”. Gotowa jest dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę pierwszego budynku przy ul. Rubinowej oraz koncepcja budowy drugiego obiektu. Prezydentowi zależy, aby realizacja tego programu odbyła się na jak najbardziej dogodnych warunkach dla mieszkańców, a budowa pierwszego budynku rozpoczęła się jeszcze w tym roku.

UM Lomza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *