RN
TwitterFacebook

Dwudziestu nowych Profesorów Oświaty – dwóch z Łomży [FOTO]

W poniedziałek, 16 października br. z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości pięciu nauczycieli  z województwa podlaskiego odebrało Tytuł Honorowy Profesora Oświaty.

Łącznie 20 nauczycieli  z całej Polski otrzymało Tytuł Honorowego Profesora Oświaty. W gronie nauczycieli, którzy otrzymali wyróżnienie znalazła się Bożena Śliwowska dyrektor Szkół Katolickich w Łomży,  Radosław Gwizdon nauczyciel historii sztuki w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży,  Halina Muryjas-Rząsa – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie, Jarosław Schabieński nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach oraz  Jerzy Kozłowski nauczyciel gry na akordeonie w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Tytuł Honorowego Profesora Oświaty nadawany jest nauczycielom za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami. Każdy z profesorów oświaty otrzymuje jednorazową gratyfikację pieniężną w wysokości 6-miesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.

AM/Fot. Karol Śliwowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *