RN
TwitterFacebook

Dyrektorzy WORD w Podlaskiem odwołani

Zarząd województwa, na ostatnim w minionym roku posiedzeniu, tj. 31 grudnia 2018 zdecydował o odwołaniu ze stanowiska dyrektorów trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To oznacza, że Cezary Kisiel,dyrektor WORD w Łomży i przewodniczący łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej również pożegna się ze swoim stanowiskiem.

Zarząd uzasadnił swoją decyzję  niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach. Powyższa uchwała została podjęta zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie województwa (art. 41 ust. 2 pkt 6, w którym czytamy, iż do zadań zarządu województwa należy w szczególności: „kierowanie, koordynowanie i kontrolowanie działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, w tym zatrudnianie i zwalnianie kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych”) a także zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym ( art.118 ust. 2 – „Dyrektor jest powoływany i odwoływany przez zarząd województwa.” ).

Nowi szefowie podlaskich WORD będą powołani w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do tego czasu placówkami zarządzać będą obecni zastępcy dyrektorów.

Art/wrotapodlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *