RN
TwitterFacebook

Dzień Edukacji Narodowej: Zarząd Województwa Podlaskiego nagrodził nauczycieli

Czterech nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez podlaski samorząd otrzymało doroczne nagrody zarządu województwa. Wyróżnionym pedagogom wręczył je Marek Malinowski, członek zarządu, podczas wtorkowego (13.10) Samorządowego Dnia Nauczyciela w Centrum Edukacji Nauczyciela (CEN) w Białymstoku.

Marek Malinowski składając życzenia wszystkim nauczycielom, a także pracownikom CEN i Kuratorium Oświaty, podkreślił, że pracę pedagogów darzy dużym szacunkiem.

Mam dwójkę dzieci. Jak każdy rodzic pragnę, aby były zdrowe i radosne oraz żeby zdobyły dobre wykształcenie, bo to jest najlepsza inwestycja w przyszłość. Nie byłoby to możliwe bez was – mówił członek zarządu województwa.

Odniósł się też do aktualnej sytuacji w szkolnictwie, życząc nauczycielom zdrowia i podkreślając wagę i efekty nauczania stacjonarnego.

Franciszek Górski, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Białymstoku, dziękował nauczycielom za pracę w szczególnych warunkach i pokonywanie trudności.

Sukcesy osiągane przez dzieci są państwa zasługą – podkreślił dodając, że ma nadzieję, iż kolejne Dni Edukacji Narodowej  przebiegną w lepszych nastrojach i okolicznościach.

Nagrody Zarządu Województwa Podlaskiego przyznawane są corocznie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października. To nagrody finansowe, których wysokość określa zarząd. W tym roku nagrodzeni pedagodzy otrzymali po 4500 zł. Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się:

  • Katarzyna Gosk – kierownik Wydziału gromadzenia, opracowania i udostępniania zbiorów w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku;
  • Halina Turowska – kierownik szkolenia praktycznego w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku;
  • Jadwiga Pieczywek – nauczyciel konsultant ds. edukacji matematycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży;
  • Katarzyna Romanowska – nauczyciel bibliotekarz w CEN w Suwałkach.

– To szczególne wyróżnienie, bo człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje satysfakcji mówiła dziękując za nagrodę Katarzyna Gosk.

Na zakończenie uroczystości gospodarz spotkania Ryszard Chodyniecki wręczył “Nagrody Dyrektora CEN w Białymstoku”  pracownikom zarządzanej instytucji. W święcie środowiska nauczycieli wzięła udział także Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 14 =