RN
TwitterFacebook

Dzień Sportu po łomżyńsku [FOTO]

Mieszkańcy Łomży obchodzili w poniedziałek (11.06) Dzień Sportu. Tego dnia przygotowanych było wiele atrakcji. Łomżanie mogli między innymi zmierzyć się w piłkarskich konkurencjach z byłym reprezentantem Polski Tomaszem Frankowskim w ramach cyklu „Pokonaj mistrza”. Nagrodzono również osoby, które przyczyniają się do rozwoju sportu w mieście.

Dzień Sportu rozpoczął się na Stadionie Miejskim w Łomży biegiem przedszkolaków na 600 metrów. Był także pokaz freestyle football oraz różne atrakcje przygotowane dla najmłodszych mieszkańców. Później wręczono podziękowania osobom wspierającym sport w Łomży. Jednym z wyróżnionych został Mariusz Niziński ze stowarzyszenia „Biegamy dla zdrowia”, który wraz ze stowarzyszeniem od 20 lat organizuje różnego rodzaju imprezy biegowe. – Bardzo dziękuję MOSiR-owi, prezydentowi miasta, że potrafią doceniać społeczników, bo nie ukrywajmy jestem społecznikiem z czego się cieszę. Bieganie to jest moja pasja z czego się cieszę – mówił Mariusz Niziński.

Mieszkańcy Łomży mogli także wziąć udział w sportowej rywalizacji w ramach cyklu „Pokonaj Mistrza”, którą finansuje Ministerstwo Sportu i Turystki wspólnie ze stowarzyszeniem Future Is Now. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie uzyskać lepszy wynik w konkurencjach piłkarskich od byłego reprezentanta Polski Tomasza Frankowskiego. – Mieliśmy do dyspozycji 8 konkurencji. Gwiazdą imprezy był Tomasz Frankowski, który jako pierwszy przeszedł te konkurencje. Były takie konkurencje jak między innymi bramka celnościowa, speed test czy radar celności. Impreza udała się bardzo dobrze, może aura nie dopisała, ale wszyscy uczestnicy byli bardzo dzielni i wyniki były zadowalające – opowiadał Rafał Załęcki z firmy Future Is Now.

W godzinach popołudniowych mieszkańcy Łomży mogli korzystać z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bezpłatnie.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 16 =