TwitterFacebook

Dziś barszczyk.. dla wszystkich uczniów ze Śniadowa

Dziś (20.09) kuchnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Śniadowie w powiecie łomżyńskim serwuje barszczyk czerwony, paszteciki z mięsem, owoc oraz sok. Z posiłku mogą skorzystać wszyscy chętni uczniowie. Dzięki temu, że udało się wyremontować kuchnię i stołówkę więcej uczniów z gminy Śniadowo może zjeść obiad w szkole. Dla niektórych to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

Prace modernizacyjne pochłonęły 80 tys. zł, doposażenie kuchni w niezbędny sprzęt gastronomiczny 24 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu gminy Śniadowo. Remont wpłynął nie tylko na poprawę warunków w jakich dzieci będą spożywały posiłki, ale także na poprawę wizerunku szkoły i lepsze samopoczucie uczniów. Usatysfakcjonowani są też rodzice. – Cieszę się, że córka wreszcie będzie mogła zjeść ciepły posiłek w szkole, a nie tylko kanapkę – mówi pani Wanda. Z funkcjonowania stołówki zadowolona jest również dyrektor szkoły Agnieszka Walczuk. – Stołówka rusza pełną parą i bardzo dobrze, bo też widzimy, że dzieci uczą się coraz dłużej – przyznaje.

Do tej pory posiłki wydawane były tylko przedszkolakom i uczniom klas najmłodszych. Obecnie ze stołówki mogą korzystać wszyscy uczniowie, którzy chcą. W sumie zapotrzebowanie jest na ponad 200 obiadów: 100 dla uczniów szkoły podstawowej i podobna ilość dla przedszkolaków i uczniów zerówki. Koszt jednego posiłku wynosi 4,25 zł. Nieodpłatnie z ciepłych posiłków mogą korzystać uczniowie wytypowani przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie. – W tym roku budżetowym zaplanowaliśmy na ten cel 65 tys. zł – informuje kierownik GOPS-u Dorota Sadowska. Więcej dzieci oznacza więcej pracy, ale jest satysfakcja. – Załoga jest wystarczająca, poradzimy sobie – podkreśla Wioletta Jastrzębska, szefowa kuchni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Śniadowie.

W związku z tym, że kuchnia serwuje więcej posiłków wydłużona została tzw. przerwa obiadowa. Dwadzieścia minut to optymalny czas pozwalający na spokojną konsumpcję dania obiadowego. To przełożyło się jednak na potrzebę dalszych zmian organizacyjnych. Dzieci zaczynają zajęcia punktualnie o 8.00, a nie jak w minionym roku szkolnym 8.15.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *