RN
TwitterFacebook

Ekonomia, Logistyka i Inżynieria Transportu. Nowe kierunki na WSA

Dwa nowe kierunki otwiera Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Jak tłumaczy prorektor ds. dydaktyki Andrzej Borusiewicz, jest to odpowiedź na to co dzieje się na rynku pracy.

Uzupełniamy ofertę kształcenia w oparciu o analizę rynku, badania, rozmowy przeprowadzone z pracodawcami. Istnieje duża potrzeba zapełnienia luki, którą mamy na naszym terenie. Wykwalifikowanych pracowników poszukują lokalne firmy, które zajmują się produkcją czy przetwórstwem. Chodzi o specjalistów, którzy zajmą się dystrybucją, logistyką, organizacją związaną z dostarczaniem surowców czy materiałów – dodaje Andrzej Borusiewicz

Wyższa Szkoła Agrobiznesu przygotowuje teraz zaplecze, które pozwoli kształcić na tych kierunkach. Przygotowywane są specjalne pracownie symulujące wiele zdarzeń np. logistycznych. Pracownie związane z transportem. Kupuje programy komputerowe, co najważniejsze podpisuje wiele porozumień z przedsiębiorcami. Studenci będą u nich odbywać praktyki, a potem znajdą zatrudnienie.

Nowe kierunki ruszą od października tego roku. WSA w Łomży kształci obecnie na 6 kierunkach: Rolnictwo, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pielęgniarstwo, Pedagogika, Towaroznawstwo i Budownictwo.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *