RN
TwitterFacebook

Ernest Bryll na Łomżyńskim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Współczesnej [FOTO]

Uczestnicy 33. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej musieli przygotować w tym roku utwór poetycki Ernesta Brylla. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z okręgu łomżyńskiego. Złota Strofa przypadła w tym roku Damianowi Śliwińskiemu z teatrzyku żywego słowa Logos.

Tradycją jest, że recytator przygotowuje do konkursu dwa utwory poetyckie w tym jeden obowiązkowy autora, którego wskazuje Witold Długozima, prezes Stowarzyszenia Kultury i Oświaty „Logos” w Łomży. Zawsze wychodzę poza program szkolny więc szukam zawsze autorów, którzy są raczej w literaturze rzadko spotkani.

W tym roku recytatorzy musieli wybrać jeden utwór Ernesta Brylla, poety który pochodzi z ziemi łomżyńskiej. Kiedyś u nas gościł i powiedział, że kocha poezje i kocha Łomżę. To może taki sentyment – opowiada Długozima.

Złota Strofa czyli najważniejszy tytuł tego konkursu trafiła do Damiana Śliwińskiego, pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Podbielska, drugie Paulina Wiska, a trzecia nagroda powędrowała do Emilii Lutostańskiej.

Witold Długozima już zapowiedział, że w przyszłorocznej edycji uczestnicy konkursu będą musieli przygotować jeden utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego co związane jest z 65. rocznicą jego śmierci.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *