RN
TwitterFacebook

Odświeżanie w Szkołach Katolickich w Łomży

Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży chcą sprawić uczniom niespodziankę. Młodzi, wracając do szkoły po feriach, zastaną odmalowane na nowo sale, odświeżone podłogi i kilka innych kosmetycznych zmian na lepsze.

Chcemy też położyć wykładziny tam, gdzie ich jeszcze nie ma. Sporo jest do poprawienia i zdajemy sobie sprawę, że dwa tygodnie to niewiele czasu. Może być tak, że się nie wyrobimy, ale zależy nam właśnie na feriach, aby nie przeszkadzać uczniom w nauce. Odświeżeniu zostaną poddane sale lekcyjne, gabinet pielęgniarski i pozostałe pokoje wchodzące w skład całego trzeciego piętra. Tutaj remont przeprowadzany był najwcześniej. Widzimy, że w wielu miejscach ściany są wyblakłe i smutne – mówi dyrektor Bożena Śliwowska, podkreślając jednocześnie, że w szkole nie zdarzają się akty wandalizmu czy zniszczenia a zmiany są skutkiem upływającego czasu.

W czasie odświeżania ostatniego piętra budynku na dole będą odbywać się zajęcia dla młodzieży przygotowującej się do matury i egzaminów gimnazjalnych. Oprócz tego w programie ferii są również spotkania rozwijające pasje, taniec i wychowanie fizyczne. We współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej realizowany będzie również projekt „Ferie z IPN”.

Przerwa zimowa w województwie podlaskim rozpocznie się 21 stycznia i potrwa do 3 lutego.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *