RN
TwitterFacebook

Festyn „Pupile Wety” w Łomży już po raz trzynasty [FOTO]

Festyn „Pupile Wety” organizowany jest przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży od 13 lat w ramach święta szkoły. Jak co roku przygotowanych było wiele atrakcji, a dobra zabawa połączona była ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne.

Już od 13 lat mamy swój altruistyczny cel i przesłanie. Takie ponadpokoleniowe, a jest nim pomoc i wsparcie, doza empatii i altruizmu dla drugiego człowieka i potrzeba ochrony, bezpieczeństwa i wielkiego szacunku w stosunku do zwierząt. Święty Franciszek powiedział, że to są nasi bracia mniejsi i musimy o nie dbać codziennie – mówiła dyrektor szkoły Bogumiła Olbryś.

Pogoda dopisała i wszystkie przygotowane atrakcje mogły odbyć się zgodnie z planem. Tradycyjnie wybrano pupila festynu, wyłoniony został w konkursie najlepszy talent Wety czy zaprezentowano pokaz musztry kelnerskiej.

Oprócz rozrywkowej części festynu, uczniowie mogli wysłuchać wykładu absolwenta szkoły Wojciecha Surawskiego, który od lat zajmuje się korekcją racic u bydła. – Bardzo miło i sympatycznie jest wrócić do szkoły po tylu latach. Człowiek czuje się o wiele, wiele lat młodszy – mówił zaproszony gość.

Festyn „Pupile Wety” to dzień, w którym każdy uczeń może przyjść do szkoły ze swoim zwierzakiem. Uczniowie przyszli głównie z psami, ale i nie zabrakło innych zwierząt jak chociażby kury. W budynku szkoły uczniowie przygotowali mini ZOO. Tam można było zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt jak np. różnego rodzaju pająki, węże czy krocionogi afrykańskie. – Fajnie, że jest więcej zwierząt niż w tamtym roku. To nie są zwierzęta, które widzi się codziennie. Kilku znajomych się zgłosiło, z pomocą w organizacji tego ZOO i to są zwierzęta, których się nie zobaczy w przeciętnym sklepie zoologicznym, czy nawet na różnych targach. Naprawdę jest dzisiaj ciekawie i bardzo się cieszę, że udało się to wszystko tak zorganizować – opowiada jedna z uczennic Wety, która zorganizowała mini ZOO.

Pieniądze zebrane z loterii i sprzedanych ciast zostaną przeznaczone na Stowarzyszenie Ludzi pozytywnie naznaczonych „Ja i Ty” i Stowarzyszenie „Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe”.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *