RN
TwitterFacebook

Finał rozśpiewanej i pełnej humoru „Radości spod kapelusza” [FOTO]

Młodzi ludzie z całej Polski śpiewają i recytują dla najsłynniejszej łomżynianki. W Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży trwają przesłuchania do finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.

Co roku przed jury prezentują się dziesiątki wykonawców. Także tym razem jego członkowie będą mieli niełatwe zadanie, wyłonienie dwójki zwycięzców spośród około 40 osób. W gronie finalistów znalazło się 11 młodych łomżyniaków i łomżynianek, ale są też młodzi wykonawcy z Suwałk, Lidzbarka Warmińskiego, Bielska Podlaskiego czy Warszawy. Prezentują zarówno piosenki, jak i monologi – wiersze.

Przewodniczącym jury, nieprzerwanie od 2007 roku, jest Jan Zdziarski – wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. W jury zasiedli również Krzysztof Dzierma, Monika Zaborska-Wróblewska, Zofia Adamska oraz Katarzyna Szmitko. Na co zwraca uwagę jury, oceniając uczestników?

Akurat moja działka, to ta mówiono-śpiewana. Będę zwracał uwagę na to, co mi się najbardziej podoba, a zawsze się podoba to, co jest dobrze przygotowane – mówi Krzysztof Dzierma, odtwórca roli księdza Antoniego w serii „U Pana Boga..”.

Jedna z uczestniczek Kinga Gutowska powiedziała, że atmosfera panująca na konkursie sprzyja dobrej zabawie. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zaprezentowała monolog Hanki Bielickiej. – Jest to taki hołd oddany pani Hani – podkreśla Kinga. Gadkę kurpiowską wygłosiła Izabela Rojewska z Łomży. – Jest to coś innego, coś wyjątkowego – przekonuje nastolatka.

Przesłuchania cały czas trwają. Koncert galowy zaplanowano dziś. Początek o 17.00.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *