TwitterFacebook

GD: Andrzej Borusiewicz prorektor ds. dydaktyki WSA w Łomży

W najbliższą środę (24.05) w Alumnacie malowniczego Tykocina odbędzie się konferencja naukowa pod hasłem „Rolnictwo przyjazne środowisku”. Chcemy, żeby to rolnictwo, które się rozwija było zgodne z elementami ochrony środowiska. Tym bardziej, że w naszym województwie mamy cztery parki narodowe, parki krajobrazowe, pomniki przyrody, mamy cenne przyrodniczo tereny, więc staramy się aby te nowoczesne technologie, które są wdrażane w rolnictwie współgrały z tym co mamy najcenniejszego w naszym regionie – mówił w dzisiejszej (22.05) audycji Gość Dnia Radia Nadzieja, dr Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Wśród tematów, które zostały poruszone podczas programu radiowego, nie zabrakło oczywiście kontekstu kształcenia młodych rolników pod kątem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także wdrażania nowych technologi w gospodarstwach.

Dr Andrzej Borusiewicz został odznaczony Medalem św. Izydora Oracza za szczególne zasługi w rolnictwie i szerzenie kultu patrona rolników – co to dla niego oznacza? O tym miedzy innymi w audycji. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Paweł Zyskowski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *