RN
TwitterFacebook

GD: Andrzej Korytkowski – LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża ma już dwadzieścia lat

Klub sportowy LŁKS Śniadowo Łomża liczy już dwadzieścia lat. Klub powstał z inicjatywy jego prezesa i jednocześnie trenera Andrzeja Korytkowskiego, któremu pomocną dłoń dwadzieścia lat temu podała firma Prefbet ze Śniadowa. Dwadzieścia lat istnienia klub to dwadzieścia lat treningów wielu pokoleń sportowców, intensywnej pracy trenerów i kadry medycznej, wsparcia partnerów, w tym przede wszystkim Prefbetu i dwadzieścia lat starów zawodników i zawodniczek, okraszonych licznymi medalami i tytułami, z tytułem mistrza świata włącznie.

142 medale mistrzostw Polski, dwukrotne mistrzostwo świata Piotra Łobodzińskiego, trzy medale mistrzostw Europy, 27 reprezentantów kraju, w tym jedna olimpijka – to szybki bilans osiągnięć zawodników, trenerów, kadry medycznej i działaczy klubu sportowego LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Klub od samego początku w centrum uwagi stawiał sport młodzieżowy.

Zaczęło się od rocznej przygody z klubem Warszawianka. Pod egidą klubu ze stolicy młodzi zawodnicy ze Śniadowa szlifowali formę, trzeba dodać, że pod okiem Andrzeja Korytkowskiego, który wcześniej tak dobrze przygotował grupę biegaczy, że ta po kilku tygodniach treningu wywalczyła drugie miejsce w byłym województwie łomżyńskim Jednak klubowi finansowanemu przez samorząd dzielnicy Mokotów ograniczono dotacje. Trzeba było ograniczyć liczbę zawodników. Padło między innymi na tych ze Śniadowa. Wtedy padł pomysł, żeby stworzyć własny klub.

– Jak wracałem z treningu w Łomży do Śniadowa, całą drogę myślałem o tym. Kurcze pójdę do Prefbetu, może by tym dzieciakom pomogli. Poszedłem, powiedziałem, a prezes powiedział – nie ma problemu – wspomina po latach Andrzej Korytkowski, który był dziś gościem dnia Radia Nadzieja.

I tak jest do dziś. Prefbet w coroczny budżet wpisuję określoną kwotę z przeznaczenie na klub sportowy. Kubowi i jego prezesowi udało się pozyskać jeszcze wielu innych, większych i mniejszych sponsorów, którym sport młodzieżowy (i nie tylko, obecnie w klubie trenują też seniorzy) leży na sercu.

O klubie, jego historii i osiągnięciach zawodników z Andrzejem Korytkowskim rozmawia Paweł Zyskowski:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *