RN
TwitterFacebook

GD: Grzegorz Palka – Fundusz Dróg Samorządowych wspiera lokalne inwestycje

Ponad 11 i pół miliona złotych to kwota w jakiej zamkną się inwestycje drogowo-wodociągowo-kanalizacyjne w gminie i mieście Nowogród. Ponad połowa z tych pieniędzy to środki zewnętrzne, pozyskane między innymi z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wyremontowanych zostanie 8 dróg, przebudowana jedna stacja uzdatniania wody, rozbudowana jedna oczyszczalnia i ścieków, ta już istniejąca w Nowogrodzie oraz wybudowana nowa w Ptakach.

Największy koszt wygenerowała droga Mątwica – Szablak. To blisko 3 miliony 900 tysięcy złotych. Inwestycja jest już ukończona. Tą drogą codziennie przejeżdża wielu mieszkańców, choćby jadących z Szablaka do Łomży i z powrotem, a także uczniowie uczący się w Zespole Szkól Samorządowych w Nowogrodzie. Droga wymagała gruntownego remontu, łącznie z naprawą będącego w jej ciągu mostu, którego stan techniczny jeszcze przed naprawą, budził obawy o bezpieczny przejazd. Teraz jest bezpiecznie i wygodnie.

Kolejne drogi to: droga w Ptakach, droga Mątwica – Grzymały, droga w miejscowości Dzierzgi, dwie ulice w Sławcu i dwie drogi gminne we wsi Sulimy.

Ostatni czas, jest to bardzo dobry czas dla małych miejscowości. Wcześniej, uważam że niedostrzeganych na mapie naszego kraju. W chwili obecnej mogę powiedzieć, że Fundusz Dróg Samorządowych spieszy na pomoc samorządom, które dotychczas były wykluczane – mówi Grzegorz Palka, burmistrz miasta i gminy Nowogród.

Wymienione wyżej inwestycje drogowe Fundusz Dróg Samorządowych wsparł łącznie kwotą ponad czterech i pół miliona złotych.

Kolejne środki pomocowe trafiły do miasta i miny Nowogród z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, to kwota ponad jeden milion dziewięćset tysięcy złotych, i wesprą inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne. Na plan pierwszy wysuwa się przebudowa stacji uzdatniania wody w Sławcu z odcinkiem sieci wodociągowej, dalej to rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowogrodzie i budowa oczyszczalni w Ptakach.

O inwestycjach w mieście i gminie Nowogród ale też o planach przejęcia pod skrzydła Urzędu Marszałkowskiego Skansenu w Nowogrodzie, w rozmowie Pawła Zyskowskiego z burmistrzem miasta i gminy Nowogród Grzegorzem Palką:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *