RN
TwitterFacebook

GD: Marek Olbryś – Obwodnica Kupisk na dniach, Konarzyc w przyszłym roku

Obwodnica Kupisk będzie gotowa za kilka dni – mówił dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. Jej budowa trwała niecałe dwa lata.

Tym samym droga wojewódzka, łącząca Łomżę z Nowogrodem w całości będzie przebudowana, co z kolei przełoży się na większy komfort i bezpieczeństwo podróżnych.

W zasadzie to ponad dziesięciokilometrowa obwodnica Kupisk jest już gotowa, a na pewno oznakowana i przejezdna. Do dopracowania pozostały jeszcze kwestie tak zwane papierkowe. Termin oddania obwodnicy do użytku to 30 września.

Kolejną inwestycją drogową, realizowaną w okolicach Łomży, jest budowa obwodnicy Konarzyc. Jak zapewnia wicemarszałek Marek Olbryś prace idą zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenia będziemy świadkami w roku przyszłym.

Ale samorząd województwa nie poprzestaje na tym jeżeli chodzi o drogę wojewódzką nr 677. W latach 2020-2021 na być prowadzona realizacja robót na odcinku od Konarzyc do Śniadowa. O gruntowną modernizację tego fragmentu od lat apelują mieszkańcy gminy Śniadowo.

W rozmowie z Magdą Bochenek wicemarszałek Marek Olbryś nawiązał też między innymi do ostatnich inwestycji w szpitalu wojewódzkim w Łomży, a także do 8 milionów złotych jakie zostały przekazane na zagospodarowanie brzegów jeziora Rajgrodzkiego, które jest chętnie odwiedzane także przez mieszkańców Łomży.

Rozmowa Magdy Bochenek z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem:

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu “Gość dnia” :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × four =