TwitterFacebook

GD: Marek Remigiusz Fabiański – agitacja wyborcza zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Wiszące na barierkach ochronnych, oddzielających jezdnię od chodnika banery reklamowe są zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Z natłokiem takich właśnie reklam mamy do czynienia na ulicach Łomży. To w związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu.

Widok porozwieszanych wizerunków z podobiznami kandydatek i kandydatów wraca na barierki ochronne na ulicach Łomży przy okazji każdych wyborów, nie tylko parlamentarnych, samorządowych również. Tymczasem rodzi się obawa, że umieszczone w takich miejscach materiały agitacyjne, w skuteczny sposób mogą wpłynąć na pogorszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tak zwanej samowolki w tym zakresie nie ma – przekonuje dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja mecenas Marek Fabiański. Każdy, kto chce umieścić materiały reklamowe w pasie drogowym, powinien otrzymać na to zgodą od zarządcy danej drogi. Natomiast zarządca drogi, nim wyda takowe zezwolenie, powinien dokładnie sprawdzić czy umieszczenie we wskazanym miejscu reklam nie spowoduje pogorszenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W przypadku gdyby doszło do zdarzenia drogowego, niosącego za sobą szkody wszelakie, a w trakcie dochodzenia okazałoby się, że wpływ na nie miała ograniczona banerami wyborczymi widoczność, wówczas to zarządca drogi ponosi odpowiedzialność.

O agitacji wyborczej na ulicach Łomży z mecenasem Markiem Fabiańskim rozmawia Paweł Zyskowski:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

2 kommentarze

 1. Luki Odpowiedz

  Patrzymy na banery wyborcze, a rzadko kto wie, co tak naprawdę szykują nam partie. PO i PiS dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego, na wzór USA… Chyba wszyscy wiemy co to oznacza… OBUDZMY SIĘ!
  Nie dajmy sie nabrać na program socjalny PiS-u. ZŁY najpierw daje, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala. Poczytajcie co robi PiS z polskimi firmami. Za chwilę Polska przestanie istnieć… , bo najpierw Platforma Obywatelska, a teraz PiS wyprowadzaja pieniądze z firm.
  RÓŻNE SPOSOBY NA WYŁUDZANIE PIENIĘDZY ZE SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/polska-fundacja-narodowa-polityka.html
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/zote-serce-prezesa-w-orlenu-w-tle.html
  LUDZIE PiS-U, KTÓRZY POWINNI BYĆ OSĄDZENI I SKAZANI NA WIELE LAT WIĘZIENIA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/klan-obajtkow-bartomiej-obajtek-kolejny.html
  WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY PiS a PO
  https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

  1. staku Odpowiedz

   ” Za chwilę Polska przestanie istnieć…”, … krowy przestaną dawać mleko, a kury nieść się. Nie mówię już o wrzodach tu i tam.

   Te banery – zasłaniają ci pole widzenia czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *