RN
TwitterFacebook

GD: mjr Jerzy Bołtryk – Wojska w Łomży będzie więcej

Dziś rozpoczęły się pierwsze kwalifikacje przewidziane dla żołnierzy rezerwy chcących służyć w jednostce w Łomży. W nowo tworzonym 13. Batalionie Piechoty Lekkiej znajdzie się miejsce dla około 600 osób.

W Łomży tradycyjnie było wojsko. W miejsce zlikwidowanego lata temu batalionu remontowego tworzy się 13. Batalion Piechoty Lekkiej. Wejdzie on w skład tworzonej 18. Dywizji, której dowództwo będzie w Siedlcach.

Jednostka logistyczna, której trzon będzie funkcjonował w Łomży, będzie miała bardzo poważne zadania zabezpieczenia funkcjonowania nowoczesnych brygad całej dywizji. Jest to pewne nawiązanie do tradycji, ponieważ w Łomży stacjonował batalion remontowy, który zabezpieczał nieistniejącą już 1. Dywizję Piechoty, czyli troszeczkę zatoczyliśmy kołomówi mjr Jerzy Bołtryk, zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży.

Dziś rozpoczęły się pierwsze kwalifikacje przewidziane dla żołnierzy rezerwy chcących służy w jednostce w Łomży. Ta docelowo ma liczy około 600 etatów. To oznacza pracę nie tylko dla mundurowych zawodowych i żołnierzy rezerwistów, ale także dla dużego grona osób, zatrudnianych na etatach cywilnych.

A gościem dnia Radia Nadzieja majorem Jerzym Bołtrykiem rozmawia Magda Bochenek

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu “Gość Dnia”:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *