RN
TwitterFacebook

GD: mł. asp. Ewelina Szlesińska i podkom. Łukasz Gańko – Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

Noc z worku na środę przypomniała nam, że zima coraz bliżej. Słupki rtęci w termometrach powędrowały zdecydowanie poniżej zera. Policja przypomina abyśmy nie przechodzili obojętnie obok osoby, której wygląd może świadczyć, że potrzebuje pomocy. Trwa doroczna akcja „Nie bądź obojętny”.

W ramach akcji policjanci, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości, Strażą Miejską i Grupą Ratowniczą Nadzieja, cyklicznie patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące, szczególnie w tym okresie pomocy.

– Patrole podczas codziennej służby przemieszczają się po mieście, wiedzą że, mają takie zdania w służbie i reagują – mówi mł. asp. Ewelina Szlesińka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży

Ale Policja zwraca się także z apelem do wszystkich mieszkańców o reagowanie w sytuacji, gdy zauważymy osobę, której stan wskazywałby, że potrzebuje pomocy.

– Zwracamy się z apelem aby reagować w momencie kiedy widzimy gdzieś osobę, zwłaszcza leżącą. (…) Najlepszą reakcją jest nieprzejście obojętnie. Wyjęcie telefonu, zadzwonienie pod 112, poinformowanie o takiej sytuacji, zostanie z tą osobą. Jeżeli możemy ją okryć, to to zróbmy – dodaje Ewelin Szlesińska.

Z kolei podkom. Łukasz Gańko, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wziąwszy pod uwagę coraz trudniejsze warunki drogowe w związku z kaprysami pogodowymi, ale też okres przedświąteczny, w którym często się spieszymy, Policja przypomina o dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, a do pieszych zwraca się z apelem o noszenie, także w terenie zabudowanym w widocznym miejscu, nawet niewielkich elementów odblaskowych.

W rozmowie Magdy Bochenek z mł. asp. Eweliną Szlesińską i podkom. Łukaszem Gańko także o innych, aktualnych tematach.

Poniżej pozostałe rozmowy z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *