RN
TwitterFacebook

GD: Pola Grzech, Izabela Grzech i Katarzyna Jastrzębska – Pola stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Naukę lubi od kiedy tylko zaczęła chodzić do szkoły. Dziś jest uczennicą Liceum w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, a od wczoraj może pochwalić się certyfikatem Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To licealistka Pola Grzech.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, osiągającym wysokie wyniki w nauce. W przypadku Poli Grzech była to najwyższa średnia ocen w szkole, w ubiegłym roku szkolnym. Pola chętnie uczy się wszystkiego, ale najbardziej interesują ją biologia i chemia. Lubi też w wolnym czasie, którego jak się okazuje wcale jej nie brakuje, rysować. Ma w tym już pewne osiągnięcia w postaci ilustracji do tomiku poezji, którego autorkami są jej koleżanki za szkolnej ławy.

Skąd u Poli takie zamiłowanie do nauki? Jej mama, Izabela Grzech, która swoją drogą jest nauczycielką, mówi, że Poli nigdy nie trzeba było jakoś specjalnie namawiać do nauki Ma to po prostu od dziecka.

Także wychowawczyni, Katarzyna Jastrzębska przyznaje, że Pola jest szczególną uczennicą.

Często Pola przychodzi z różnymi pomysłami. Sama proponuje, podejmuje różne inicjatywy – argumentuje Katarzyna Jastrzębska, kładąc nacisk na odpowiedzialność, z jaką młoda licealistka podchodzi do powierzonych jej zadań.

To, że Pola Grzech uczy się w Liceum Katolickim, nie jest dziełem przypadku. Naukę w szkołach przy ul. Sadowej rozpoczęła kilka lat temu, jako świeżo upieczona gimnazjalistka;Po skończeniu gimnazjum nie miała wątpliwości, którą szkołę wybrać do dalszej nauki.

– Uczyłam się tu w gimnazjum i (…) zostałam dla kilku nauczycieli, bo naprawdę super mi się z nimi pracowało – mówi laureatka stypendium Prezesa Rady Ministrów Pola Grzech.

Z Polą Grzech, jej mamą Izabelą Grzech i wychowawczynią Katarzyną Jastrzębską rozmawia Beata Borkowska:

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *