RN
TwitterFacebook

GD: Tomasz Waldziński – Nadzieje polskiego tenisa zjeżdżają do Łomży

16 młodych tenisistów rozpocznie jutro (14.09) zmagania w kolejnej odsłonie turnieju JBB Nadzieja Cup. Turniej tradycyjnie rozgrywany jest na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, a jego organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Return Łomża i Radio Nadzieja.

Będzie się działo. Na kortach będziemy mogli oglądać największe nadzieje polskiego tenisa, w tym dwóch zawodników z Łomży. – Przyjeżdżają do nas zawodnicy z całej Polski. Mamy zgłoszony już komplet 16. zawodników. Będą grali tenisiści z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Sopotu – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return Łomża, organizator turnieju, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

W gronie zawodników zobaczymy kilku z pierwszej trzydziestki ogólnopolskiego rankingu tenisistów. To choćby Wiktor Sasko czy Mikołaj Kowal. Zagra też Jakub Krawczyk, zwycięzca ogólnopolskiego, bardzo prestiżowego turnieju Longines Future Tennis.

Uczniowski Klub Sportowy Return z Łomży reprezentować będą to Błażej Rafałowski i Bartek Biedrzycki.

Turniej JBB Nadzieja Cup od kilku lat gromadzi młodych adeptów białego sportu. Startują w nim zawodnicy do lat 14. Mecze rozgrywane są na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W tym roku po raz pierwszy turniej wystartuje w sobotę, a nie jak wcześniej w piątek. Natomiast wzorem lat biegłych zmagania zawodników potrwają trzy dni.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − thirteen =