RN
TwitterFacebook

GD: Waldemar Szczesny – Dopłaty dla rolników

Od poniedziałku rolnicy gospodarujący na obszarze rolnym do dziesięciu hektarów, u których nie zaszły istotne zamiany względem gospodarowania w porównaniu z poprzednim rokiem rozliczeniowym, mogą składać w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stosowne oświadczenia. W takich przypadkach oświadczenia są traktowane jako wniosek o płatności za rok 2020.

To kolejny rok funkcjonowania udogodnienia, z którego mogą skorzystać drobni rolnicy. Takie oświadczenia można składać do 15 kwietnia. Natomiast od 15 marca rusza kampania składania e-wniosków o dopłaty.

– Jest to kolejny rok, kiedy zgodnie z pełnymi wymogami wspólnej polityki rolnej jesteśmy zobowiązani do tego, żeby właśnie tą formą rolnicy składali wnioski o płatności. Coraz szerzej to jest stosowane, temu służy również szereg spotkań jakie odbywamy we wszystkich powiatach, praktycznie we wszystkich gminach – mówi

Waldemar Szczesny, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Harmonogram spotkań, dotyczących wypełniania e-wniosków zainteresowani rolnicy znajdą odwiedzając strony internetowe ARiMR. Termin składani e-wniosków mija 15 maja.

Kolejny temat poruszony w rozmowie z gościem dnia Radia Nadzieja dotyczy Afrykańskiego Pomoru Świń i działań, jakie podejmuje ARiMR w celu pomocy hodowcom, jacy muszą zmierzyć się z problemem ASF. Ponadto w rozmowie także między innymi o obawach związanych z ponownym wystąpieniem suszy i działaniach, również finansowych, jakie planuje Agencja w tej mierze oraz o Kołach Gospodyń Wiejskich, które to Koła na stałe wpisały się w krajobraz polskiej wsi.

Z Waldemarem Szczesnym, dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *