RN
TwitterFacebook

Gmina Jedwabne: Nowe drogi oddane do użytku [FOTO]

Mieszkańcy miejscowości Chrostowo i Grądy Wielkie mogą już oficjalnie korzystać z przebudowanych dróg. Inwestycje za ponad 2,7 mln zł były możliwe dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. – Potrzeby są duże, ale będą zaspokajane – powiedział podczas otwarcia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Przebudowa około półkilometrowego odcinka drogi w Chrostowie kosztowała ponad milion złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 700 tys. zł. Prawie kilometrowy odcinek drogi w Grądach Wielkich przebudowano za ponad 1 mln 700 tys. zł – z czego ponad 1 mln 100 tys. zł to wsparcie z rządowego programu.

– Fundusz Dróg Samorządowych daje duże możliwości. Przewiduje inwestycje wieloletnie i jest również zasilany sporymi kwotami, które przeznaczone są na drogi gminne i powiatowe. Potrzeby są ogromne, ale powoli będą zaspokajane, bo jako województwo podlaskie mamy jedną z wyższych alokacji w ramach Funduszu mówił podczas otwarcia dróg wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W tym roku w Podlaskiem jest zaplanowana przebudowa 263 dróg samorządowych za łączną kwotę 643 mln zł, z czego połowę tej kwoty pokryje Fundusz Dróg Samorządowych.

Podlaski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *