RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Bezpieczne serca od dzieci dla kierowców [FOTO]

Wspólna akcja łomżyńskich policjantów i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wygodzie. Funkcjonariusze wraz z uczniami zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie dzieci w drodze do szkoły.

Rodzice i nauczyciele powinni uczyć dzieci podstawowych zachowań przechodzenia przez jezdnię – mówi Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy, Łukasz Gańko:

– Te maluszki powinny już wiedzieć o zasadach panujących, czyli odwracanie wzroku w prawo lewo, lewo prawo. Elementy odblaskowe, które co prawda nie są w obszarze zabudowanym obligatoryjne, natomiast polecam, ponieważ dużo zdarzeń drogowych jest związane z brakiem takowych elementów, a one jednak ratują życie.

O tym, dlaczego takie akcje są ważne i czemu trzeba od małego uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa, mówi pedagog SP w Wygodzie, Joanna Lemańska-Chyl:

Przede wszystkim dzieci mają rodziców, rozmawiają z nimi na ten temat. Same też kiedyś w przyszłości będą kierowcami, będą pamiętały że taka akcja miała miejsce. Że tędy przechodzą dzieci do szkoły, że trzeba dbać o ich bezpieczeństwo, że kierowcy musza uważać, że musimy na to wszyscy zwracać uwagę. 

W trakcie trwania akcji dzieci wręczały zatrzymanym policjantom serca z napisami o tym, żeby zachowywać ostrożność na drodze i uważać na pieszych uczestników ruchu.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *