RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Inwestycje samorządu nie są zagrożone

Nie ma zagrożenia dla realizacji rozpoczętych inwestycji w gminie Łomża. Już od początku marca samorządowcy analizowali, jak pandemia wpłynie na możliwość ich przeprowadzenia.

Prace nad rozpoczętymi w styczniu projektami przebiegają jednak bezproblemowo – zapewnia wójt gminy Łomża, Piotr Kłys:

– Mamy dwie duże inwestycje drogowe, które są realizowane zgodnie z harmonogramem. Jest jedna inwestycja kubaturowa, to jest budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej Jarnutach i też bez żadnego problemu jest realizowana. Informacje mamy od przedsiębiorcy, że kontynuują zadania uwzględniając wytyczne z rozporządzeń ministerstw dotyczące szczególnych warunków pracy. 

Wójt nie ukrywa jednak, że obecna sytuacja wpłynie na dochody gminy:

– Dochody budżetowe jednostek samorządu terytorialnego, tak jak i dochody państwa też będą niższe z tego względu, że podatki będą niższe. Przedsiębiorcy mają mniej pracy, więc mniej dochodów, mniej wtedy też dochodów mają jednostki publiczne, a co za tym idzie też mniej pieniędzy będzie na inwestycje.

Wśród największych inwestycji realizowanych przez gminę znajduje się też termomodernizacja świetlic w Boguszycach, Nowych Kupiskach i Puchałach oraz modernizacja ulicy Konarskiej i Bocznej w Zawadach.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *