RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Krytykował samorządowców, teraz pokaże co potrafi. Były dziennikarz został zastępcą wójta

Wójt gminy Łomża, Piotr Kłys powołał swojego zastępcę. Został nim Cezary Zborowski, były dziennikarz Diecezjalnego Radia Nadzieja i Gazety Bezcennej, który znany jest z krytykowania samorządowców. 

– Chcemy w jeszcze większym stopniu zadbać o rozwój gospodarczy Gminy Łomża – mówił podczas lipcowej sesji Rady Gminy Łomża Wójt Piotr Kłys zapowiadając wyodrębnienie w strukturze Urzędu Gminy Wydziału Rozwoju. Zmiana weszła w życie od 1 sierpnia 2020 roku. Pracę nowego wydziału będzie koordynował Cezary Zborowski, którego wójt Piotr Kłys powołał na stanowisko zastępcy wójta Gminy Łomża.

Decyzja w tej sprawie podyktowana jest stale rosnąca liczbą zadań, realizowanych przez nasz stale rozwijający się samorząd, ale także koniecznością zachowania ciągłości władzy – mówił wójt Piotr Kłys. – Jeszcze szybszy rozwój gminy to główny powód zatrudnienia Pana Cezarego Zborowskiego. Kolejnym powodem wskazującym na konieczność powołania zastępcy jest zapewnienie bezpieczeństwa gminie poprzez zachowanie ciągłości władzy.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym trzydziestodniowa absencja wójta, który nie ma zastępcy jest powodem do powołania komisarza, aby zapewnić wszystkie funkcje organu wykonawczego. Epidemia koronawirusa pokazała, że to realne zagrożenie.
Poza tym Regionalna Izba Obrachunkowa od wielu lat we wszystkich kontrolach wskazywała na konieczność zatrudnienia zastępcy w tak dużym i dynamicznym samorządzie – dodawał włodarz Gminy Łomża.

Cezary Zborowski ma 46 lat. Jest magistrem politologii. Studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Dotychczas zawodowo związany był z lokalnymi i regionalnymi redakcjami. W swoich materiałach często krytykował samorządowców. Współtworzył m.in. Diecezjalne Radio Nadzieja, był wydawcą Obiektywu – programu informacyjnego TVP o. Białystok. Był redaktorem naczelnym Gazety Bezcennej i portalu www.4lomza.pl. Przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oddział w Białymstoku.

pg/UG Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *