RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Nowa droga z Konarzyc do Łochtynowa oddana do użytku

– Ta droga, mimo że jest ulicą Młynarską w Konarzycach, jest tak naprawdę łącznikiem między drogą wojewódzką 677, drogą krajową 61, ale również miastem Łomża – mówił Lech Szabłowski, starosta łomżyński podczas oficjalnego oddania do użytku drogi powiatowej łączącej Konarzyce z Łochtynowem. Inwestycja powstała w 4 i pół miesiąca. 

Przebudowa drogi była kontynuacją prac z 2016 roku, kiedy to przebudowano m.in. most nad Łomżyczką. Teraz w ramach inwestycji na odcinku 870 metrów poszerzony został pas drogowy. Droga o szerokości 5,5 metrów ma 12-centymetrową warstwę asfaltu. Na całości wykonano przejścia dla pieszych i progi zwalniające. 

To bardzo ważne wydarzenie dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego, ale też dla tych którzy przemieszczają się drogami. Ten odcinek będzie bardzo często stanowił skrót, a nawet mikro obwodnicę zachodnią Łomżymówił starosta łomżyński. Dodawał on, że droga jest szczególnie ważna dla rozwoju tej części powiatu. – Chcę też podkreślić bardzo dobrą współpracę z samorządem gminy Łomża. Dzięki temu taka inwestycja mogła zostać zrealizowana. 

O dobrej współpracy mówił też Piotr Kłys, wójt gminy Łomża. 

Nic innego nie można dzisiaj powiedzieć, jak tylko to, że wyrażam bardzo wielką radość z tego względu, że tu jesteśmy. Każda otwierana inwestycja powoduje, że my możemy przemieścić z tymi budowami gdzieś indziej. Jeden etap w życiu mamy zakończony i idziemy z inwestycjami dalejmówił.

Koszt przebudowy to ponad 1,6 mln złotych. Połowę kwoty udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych (753 718,49 zł), a pozostałą kwotę pokryły ze swoich budżetów Powiat Łomżyński (477 518,38 zł) i Gmina Łomża (463 519,00 zł). Jest to pierwsza z dwunastu dróg powiatowych, które mają finansowanie z FDS.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *