RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miała 39-latka, którą wczoraj (17.05.) zatrzymał inny kierowca. Kobieta została przekazana policji i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

Wczoraj około godziny 16:20, dyżurny łomżyńskiej policji otrzymał informację od jednego z kierowców o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Łomża.

– Mężczyzna podejrzewając, że jadąca przed nim samochodem osobowym kobieta jest pod wpływem alkoholu, wykorzystał sytuację, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomił policję – informuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Od 39-letniej mieszkanki powiatu łomżyńskiego czuć było silną woń alkoholu. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało około 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany tego dnia na terenie powiatu łomżyńskiego. Kilka godzin wcześniej w Miastkowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą auta siedział 34-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,63 promila alkoholu w organizmie. On również za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *