TwitterFacebook

Gmina Łomża: Ogromne zainteresowanie EtnoLekcjami [FOTO/VIDEO]

Ponad 70 osób przyszło na pierwszą #EtnoLekcję w ramach #FolkowejEdukacji zorganizowanej przez Projekt Artystyczny Meandry. Zajęcia odbyły się w Pniewie.

Podczas #Etnolekcji mieszkańcy gminy Łomża mieli okazję spróbować swoich sił w wielu animacjach tanecznych bazujących na najbardziej charakterystycznych tańcach z regionu Podlaskiego i Kurpiowskiego. Był chodzony, stara baba, ojra i łysy. Oprócz próby swoich sił w tańcu, uczestnicy warsztatów mogli zmierzyć się ze sztuką tworzenia kwiatków z bibuły, różnych wycinanek kurpiowskich, a nawet mogli poznać podstawy haftu. Warsztaty odbyły się 13 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Pniewie.

Głównym celem Folkowej Edukacji jest edukowanie i włączanie społeczności lokalnej w działania o charakterze kulturowym, które polegają na upowszechnianiu wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze lokalnej, związanej z folklorem i nie tylko.

W najbliższym czasie będzie można jeszcze uczestniczyć w bezpłatnych #EtnoLekcjach, które odbędą się 21 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie oraz 28 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy.

Działania są finansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”. Wideo z zajęć można zobaczyć tutaj.

Gmina Łomża

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *