RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach

– Oddawana dziś do użytku droga jest największym i zarazem najdroższym zadaniem, jakie przyszło nam realizować – mówił wójt Piotr Kłys na uroczystym otwarciu przebudowanej ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach, które nastąpiło 6 grudnia 2019 r. Całkowity koszt zadania to prawie 5 mln 700 tysięcy złotych, z czego połowa została sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Nie udałoby się zrealizować tak dużej inwestycji, gdyby nie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych 2018.

Jest to pierwszy, wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości fundusz, który realizuje wyprzedzające finansowanie, co jest nieocenionym wsparciem dla każdego samorządu przy realizacji każdej inwestycji informuje wójt Piotr Kłys.

W wyniku prowadzonych prac – ku uciesze mieszkańców, którzy na ten remont czekali wiele lat – powstała jezdnia z kostki brukowej o długości 2 km 130 m i szerokości 6 m. Po obu stronach drogi wybudowano szerokie chodniki o długości 4 260 m, wymienione zostało całe oznakowanie, powstały przejścia dla pieszych, zamontowano 3 progi zwalniające i nowe przepusty. Ponadto przebudowano zatokę autobusową.

Postawiliśmy sobie ambitny cel i ten cel dziś osiągnęliśmy – zwrócił się do przybyłych do Starych Kupisk wójt. – Problemów tj. wąski pas drogowy, wykupy gruntów czy trudne warunki gruntowo-wodne, było dużo, ale jak to kiedyś powiedziałem „problemy to nasza specjalność”. Od tego jesteśmy i chętnie podejmujemy trudne wyzwania, szczególnie w sytuacji, gdy czujemy wsparcie mieszkańców. Niech ta droga dobrze służy nam wszystkim, w szczególności tu mieszkającymdodał na koniec przemówienia Piotr Kłys.

UG Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *