RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Pomoc żywnościowa dla potrzebujących mieszkańców gminy

W trosce o mieszkańców gminy Łomża samorząd podejmuje szereg działań mających na celu złagodzenie skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym trudnym dla wszystkich czasie dzięki współpracy z dyrektorem łomżyńskiego Caritas ks. Andrzejem Mikuckim, już 17 marca 2020 r. Gmina Łomża zgromadziła potrzebną żywność, która 6 kwietnia trafiła do najbardziej potrzebujących osób. Dystrybucją produktów spożywczych zajęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzu.

Wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa udzielane jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej:

– 1402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

– 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża od kilku lat cyklicznie realizuje PO Pomoc Żywnościowa i współpracuje z Caritasem w dystrybucji żywności, ale właśnie teraz w okresie wzmożonej pandemii jest to szczególnie ważne, aby każdy kto spełnia kryterium dochodowe i zgłosi się do ośrodka o pomoc, mógł ją otrzymać. Produkty spożywcze przekazywane są bezpłatnie.

UG Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *