RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Protest na DK61 – policja wyznacza objazdy

Dzisiaj (4.10.) podróżujący drogą krajową nr 61 w miejscowości Chojny Młode mogą spodziewać się utrudnień. Okoliczni mieszkańcy w ramach protestu zablokują skrzyżowanie. Policja przygotowała objazdy.

Skrzyżowanie DK61 z drogami powiatowymi do Nowogrodu (1912B), Starych Chojn (1913B) i Śniadowa (1946B) jest jednym z najniebezpieczniejszych w okolicy. Często dochodzi na nim do stłuczek i wypadków śmiertelnych. Mieszkańcy nie mają nawet wyznaczonego przejścia dla pieszych, żeby móc bezpiecznie przejść na drugą stronę. Mimo wielu planów i próśb to miejsce nadal nie zostało przebudowane, dlatego mieszkańcy postanowili wciąć sprawy w swoje ręce i zablokować drogę.

Apelujemy o przebudowę tego skrzyżowania, bo zginęło tam naprawdę dużo ludzi i nie chcemy, żeby to trwało dalej. Dzieci są zagrożone, bo nie ma tam nawet przejścia dla pieszych. Dotychczas nasze apele pozostawały bez odpowiedzimówi Renata Romanik, sołtys Starych Chojn.

Protest będzie polegał na przechodzeniu z jednej strony ulicy na drugi. Blokada odbędzie się w godzinach od 13.00 do 16.00.

Protest na DK61 – objazdy:

Pojazdy ciężarowe jadące DK61 od Łomży w kierunku Ostrołęki zostaną skierowane w ulicę Meblową i dalej na DW677 w kierunku na Ostrów Mazowiecką, natomiast pojazdy jadące z Ostrołęki do Łomży – w Ostrołęce zostaną skierowane na trasę DW627 w kierunku na Ostrów Mazowiecką. Pojazdy osobowe przemieszczać się będą drogą DK61, ewentualnie drogami DW645 (kier. Nowogród) i DW648 (kier. Miastkowo).

pg/bb/KMP w Łomży

1 komentarz

  1. Oahu Odpowiedz

    Popieram, niebezpieczne skrzyżowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *