RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Trwa liczenie strat po majowych nawałnicach

Około 52 tys. złotych trafi do mieszkańców w Gminy Łomża, którym woda podmyła podwórka czy wyrządziła straty w domach. Trwa szacowanie strat po majowych nawałnicach, które przeszły przez kilka miejscowości.

Ogromne ulewy przeszły nad regionem 23 maja br. Woda wyrządziła ogromne straty w gospodarstwach, podmyła drogi i poprzerywała przepusty w Siemieniu Nadrzecznym, Siemieniu Rowach, Pniewie, Rybnie oraz Podgórzu. Gmina liczy straty, a mieszkańcy składają wnioski o pomoc. W pierwszej kolejności są to osoby, którym woda wyrządziła straty w domach.

Jest to kilkanaście wniosków na łączną kwotę około 52 tys. złotych. Są one realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w formie dotacji celowej udzielanej z rezerwy budżetu państwa – mówi Piotr Kłys, wójt gminy Łomża. Te środki już wpłynęły do samorządu i w najbliższych dniach będą rozsyłane na konta bankowe poszkodowanych mieszkańców.

Trwa też szacowanie szkód w infrastrukturze drogowej. – Jest to największa dolegliwość, bo podmyte zostały drogi żwirowe i asfaltowe. Będziemy składać wnioski do wojewody, nie tylko w sprawie dróg gminnych, ale też i powiatowych – zaznacza Kłys.

Do gminy trafiło również 9 wniosków dotyczących strat w uprawach rolnych. Tutaj jednak samorząd czeka na protokoły z Ośrodka Doradztwa Rolniczego i dopiero wtedy będzie wnioskował o pomoc.

MB/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *