TwitterFacebook

„Gmina Łomża w internecie”

W gminie Łomża rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Ja w internecie”. Dotyczy on szkolenia z zakresu poruszania się w internecie. Mogą w nim wziąć udział osoby powyżej 25 roku życia mieszkające na terenie gminy lub Łomży.

W ramach projektu mają zostać przeszkolone 130 osoby w 10 modułach szkoleniowych. Szkolenie będzie podzielone na kilka kategorii: mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, rolnik w sieci i kultura w sieci.

Szkolenia będą bezpłatne dla wszystkich uczestników. Będą składały się z 12 godzin szkoleniowych przeprowadzonych w dwa dni po 6 godzin. To, gdzie zajęcia zostaną zorganizowane, będzie dostosowane do miejsca zamieszkania uczestników.

Zakres szkolenia będzie zależny od stopnia zaawansowania kompetencji cyfrowej uczestników, którzy się zgłoszą. – Na początku rekrutacji poprosimy o wypełnienie ankiet. Dzięki temu będziemy wiedzieć, którzy uczestnicy nie mają kompetencji cyfrowych i wtedy będą oni się uczyli podstaw. Natomiast ci uczestnicy, którzy będą średnio lub bardziej zaawansowani będą podnosili swoje kompetencje – mówi wójt gminy Łomża, Piotr Kłys.

Jak przekonuje wójt, mieszkańcy gminy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a internet jest jednym z jego narzędzi. – Jesteśmy przekonani, że zapotrzebowanie na podnoszenie kompetencji cyfrowych jest duże. Każdy z nas czyli uczestników życia społecznego tego potrzebuje, tyle że w innym zakresie.

Rekrutacja potrwa do końca stycznia. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się do Urzędu Gminy Łomża do pokoju 11a.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *