RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Zobacz postęp prac na budowie sali gimnastycznej w Jarnutach [FOTO]

Mimo trwającej pandemii koronawirusa gmina Łomża realizuje inwestycje. Najważniejszą i zarazem najdroższą z nich jest budowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Jarnutach, której koszt to ponad 4,8 mln złotych. W ostatnim czasie wykonano elewację budynku, dach, wykończono piwnicę i parter i położono instalację elektryczną.

Przypomnijmy, że sala gimnastyczna będzie obiektem samodzielnym, ogólnodostępnym, wykorzystywanym do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w ramach godzin lekcyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych takich jak: SKS, zajęcia rekreacyjne, treningi UKS, rozgrywki itp. Projektowany obiekt będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez o charakterze rekreacyjnym, widowiskowo-estradowych oraz organizacji wystaw okolicznościowych dla całej społeczności Gminy Łomża.

W budynku zaprojektowano piwnicę wraz z kotłownią, składem opału i pomieszczeniami gospodarczymi oraz parter, w którego skład wchodzą m.in.: sala gimnastyczna, dwie szatnie z umywalkami i natryskami, magazyn, wc oraz pomieszczeniami gospodarczymi. Budynek ma mieć wymiary: 38,62 m x 21,18 m, a jego wysokość to 8,10 m.

Całość zadania opiewa na kwotę 4 865 880,00 zł, z czego 3 359 735,00 zł pochodzi z pozyskanej przez gminę dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

UG Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *