RN
TwitterFacebook

Gmina Miastkowo: Kłusownicy wpadli w sidła leśniczych [FOTO]

Nadleśnictwo Łomża wspólnie z funkcjonariuszami policji zatrzymali kłusowników, którzy na początku lutego zastawiali wnyki na zwierzęta. Ich działalność została uwieczniona na zdjęciach. 

Do zatrzymania doszło 5 lutego. Kłusownicy na terenie gminy Miastkowo zastawiali wnyki na zwierzynę i prowadzili nielegalny połów ryb. Na zdjęciach udostępnionych przez leśniczych można zobaczyć, jak jeden z kłusowników zdejmuje schwytaną sarnę.

W trakcie podjętych działań przeprowadzono przeszukania na trzech posesjach, co doprowadziło do zatrzymania sprawcy kłusownictwa leśnego oraz ujawnienia  kłusownictwa wodnego. Ranne wejście na przeszukanie pozwoliło zastać dwóch mężczyzn, którzy niczego nie przeczuwając przeglądali i czyścili sieci z nocnego połowu informuje Michał Żebrowski z Nadleśnictwa Łomża. 

Sprawę prowadzi Policja, a zebrany materiał dowodowy w sprawie kłusownictwa leśnego tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie, pozwala przedstawić zarzuty. Trzem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Nadleśnictwo Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *