RN
TwitterFacebook

Gmina Miastkowo: Kolejny kłusownik wpadł w sidła leśników [FOTO/VIDEO]

Przed weekendem informowaliśmy o trzech mężczyznach, którzy wpadli na kłusownictwie w gminie Miastkowo. Teraz zatrzymano kolejną osobę.

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Łomża wspólnie z Policją z Komendy Miejskiej w Łomży już kolejny raz w tym roku ujawnili sprawcę kłusownictwa. Na początku stycznia do Straży Leśnej wpłynęła informacja o zastawionych wnykach na terenie lasu państwowego Leśnictwa Miastkowo. Podjęto działania zmierzające do ujawnienia sprawcy czynu. W tym celu zamontowano urządzenia monitorujące, które po pewnym czasie pozwoliły na nagranie sprawcy podczas poprawiania zastawionych wnyków.

Sprawa została zgłoszona do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Wspólnie prowadzone działania rozpoznawcze zmierzające do rozpracowania osoby podejrzanej przyniosły efekty.

Jak się okazało sprawcą zastawiania wnyków jest mieszkaniec wsi Rydzewo (gm. Miastkowo). Przeprowadzone  przeszukanie pozwoliło ujawnić 83 szt. wnyków oraz potrzask. Sprawca został zatrzymany i przewieziony na Komendę Miejską Policji w Łomży, gdzie podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia stawianych zarzutów,  tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.   

Nadleśnictwo Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *