TwitterFacebook

Gmina Nowogród: Uciekali samochodem pełnym nielegalnych papierosów

Rajd przez dwa powiaty urządzili sobie dwaj obywatele Litwy, którzy nie chcieli zatrzymać się do kontroli. W samochodzie przewozili nielegalne papierosy. Jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty.

Do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn doszło we wtorek na terenie gminy Nowogród. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podejrzewali, że w jednym z pojazdów przewożona jest kontrabandainformuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Okazuje się, że mężczyźni nie zatrzymali się do kontroli na terenie powiaty kolneńskiego. Wówczas rozpoczął się pościg, w trakcie którego ścigany próbował zepchnąć funkcjonariuszy z drogi. Pościg zakończył się na terenie powiatu łomżyńskiego tuż przed policyjną blokadą z kolczatką drogową.

Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W pojeździe znajdowało się ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 460 tysięcy złotychwyjaśnia Szlesińska.

Obywatele Litwy: 22-letni kierowca i 29-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś (12.12.) najprawdopodobniej usłyszą zarzuty. Kierowca dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli.

KMP w Łomży/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *