RN
TwitterFacebook

Gmina Piątnica/Łomża: Kradł, niszczył i porzucał skutery, bo chciał sobie pojeździć

24-letni mieszkaniec gminy Piątnica odpowie za trzykrotne krótkotrwałe użycie jednośladów i kradzież. W znalezieniu pojazdów pomógł pies policyjny Nona.

W ubiegły wtorek, 24 września, dyżurny łomżyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży skutera z jednego z łomżyńskich osiedli. Na miejsce udali się mundurowi wraz z Noną  – psem tropiącym, który bardzo szybko odnalazł Junaka. Leżał w trawie za osiedlowym parkingiem.

Podczas sprawdzania terenu, Nona doprowadziła policjantów do drugiego pojazdu, porzuconego nieco dalej. Obydwa jednoślady były uszkodzone, a dodatkowo z bagażnika Junaka zginęły dwa kaski.

W związku z tym, że policjantom znany był tylko właściciel Junaka, rozpoczęło się poszukiwanie właściciela znalezionego w tym miejscu Zippa. Odnaleziony właściciel, był wręcz zdziwiony, że jego pojazd nie stoi na parkingu.

Niedługo po tym, do Komendy Miejskiej Policji w Łomży zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że najprawdopodobniej w nocy ktoś użytkował jej skuter. Świadczyło o tym inne zaparkowanie pojazdu i zniszczone zabezpieczenia.

Łomżyńscy kryminalni bardzo szybko namierzyli sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj, 25 września i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że 24 – latek odpowiada również za kradzież motocykla, skradzionego w ubiegły poniedziałek z parkingu w centrum miasta. Odnaleziona u sprawcy, Yamaha już wróciła do właściciela.

Mieszkaniec gminy Piątnica usłyszał zarzuty – trzy dotyczą krótkotrwałego użycia pojazdu, a jeden kradzieży.

KMP w Łomż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *