RN
TwitterFacebook

Gmina Piątnica: Nowe drogi cieszą mieszkańców Jeziorka i Piątnicy Poduchnownej [FOTO]

Prawie 3 miliony 900 tysięcy złotych kosztowała przebudowa dwóch odcinków dróg gminnych na terenie gminy Piątnica, które zostały wykonane przy udziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Nowe drogi zyskali mieszkańcy Piątnicy Poduchownej i Jeziorka. 
 
– Te inwestycje przyczynią się przede wszystkim do poprawienia dostępności komunikacyjnej obu miejscowości. Usprawnią dostęp obywateli do usług świadczonych przez podmioty i instytucje, w szczególności z zakresu administracji publicznej, oświaty, ochrony zdrowia, handlu, usług, itp. Wpłyną znacząco na poprawę połączeń drogowych. Szukaliśmy rządowej oferty, która pozwoliłaby gminie zaangażować środki pozabudżetowe i to wreszcie się udało – mówił Artur Wierzbowski, wójt gminy Piątnica i zaznaczał, że inwestycja jest możliwa dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę środków z rządowego programu wsparcia dróg lokalnych.

W ramach prac na pierwszej z inwestycji drogowej dotyczącej przebudowy u. Ogrodowej i ul. Wesołej w miejscowości Piątnica Poduchowna wybudowano m.in. nawierzchnię bitumiczną jezdni o szer. 6,0 m, obustronny chodnik z kostki betonowej polbruk, zjazdy na posesje, przebudowano skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Wesołą.  Inwestycja obejmowała również budowę kanału deszczowego, przebudowę wodociągu i przebudowę sieci telekomunikacyjnej. Wartość inwestycji wyniosła 1 110 064,06 zł, przy udziale środków zewnętrznych w kwocie 709 256,28 zł.

Z kolei na drugiej inwestycji drogowej związanej z budową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Jeziorko (ul. Leśna, Nowa i Leszczynowa) wybudowano nawierzchnię bitumiczną szerokości 5,0 m, zjazdy na posesje, utwardzono pobocza. Inwestycja obejmowała także przebudowę wodociągu, przebudowę sieci telekomunikacyjnej i energetycznej. Wartość inwestycji wyniosła 2 767 421,56 zł, przy udziale FDS w kwocie 1 433 924,02 zł.

UG Piątnica/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *