RN
TwitterFacebook

Gmina Piątnica. Pijany jechał samochodem. Miał ponad 3 promile alkoholu

W środę (20.05.) łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna kierował autem mając ponad 3 promile.

Pomimo ciągłych apeli, funkcjonariusze nadal zatrzymują takich kierowców, którzy decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci z łomżyńskiej jednostki od początku 2020 roku zatrzymali już 66 takich kierowców. Tą smutną statystykę zamyka zatrzymany do kontroli w środowe popołudnie 47–latek.

– Mężczyzna został skontrolowany w jednej z miejscowości na terenie gminy Piątnica. Badania alkomatem wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – przekazuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Mundurowi apelują o to, aby za kierownicę wsiadać tylko wtedy, gdy mamy 100% pewność, że stan trzeźwości nie budzi wątpliwości. Przypominają też o zależności: „PIŁEŚ- NIE JEDŹ”.

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *