RN
TwitterFacebook

Gmina Śniadowo: Funkcjonariusze KAS i SG przechwycili nielegalny tytoń

Ponad 142 kg nielegalnego tytoniu przechwycili podczas wspólnych działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Augustowie i Gdańsku. W sprawie zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego usłyszały dwie osoby.

Mundurowi z łomżyńskiej KAS oraz funkcjonariusze SG z Augustowa i Gdańska zatrzymali do kontroli w jednej z miejscowości w gminie Śniadowo (pow. łomżyński) osobowego forda, którym podróżowało dwoje mieszkańców woj. śląskiego. Z ustaleń służb wynikało, że w aucie może być przewożony nielegalny tytoń.

Podczas przeszukania auta podejrzenia kontrolujących potwierdziły się. W bagażniku oraz na tylnej kanapie forda znajdowało się 7 worków zawierających w sumie ponad 142 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Należności podatkowe ciążące na zabezpieczonym towarze to ponad 150 tys. złotych.

Wobec 28-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczone zostały worki z tytoniem. Mieszkańcy województwa śląskiego odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie kary grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Podlaskie KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *