RN
TwitterFacebook

Gmina Śniadowo. Samorząd chce być BLISKO i uruchamia aplikację

W listopadzie br. gmina Śniadowo uruchomiła bezpłatną aplikację dla mieszkańców. Z BLISKO od kwietnia korzystają już mieszkańcy gminy Jedwabne.

Aplikacja BLISKO dedykowana dla każdego posiadacza smartfona lub tabletu. Z jej pomocą każdy z mieszkańców będzie miał możliwość otrzymywania informacji w poszczególnych serwisach. Dzięki tej aplikacji zwiększy się możliwość komunikacji pomiędzy Urzędem Gminy a mieszkańcami, informując ich o najważniejszych wydarzeniach.

Jak korzystać z aplikacji BLISKO?

Jeśli masz smartfona lub tablet, pobierz bezpłatną aplikację Blisko. Aplikacja dostępna jest na systemy Android, iOS oraz Windows Mobile.

Po zainstalowaniu aplikacji wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość i wybierz Gminę Śniadowo z listy nadawców komunikatów. Możesz również dodać innych nadawców od których chcesz otrzymywać wiadomości. Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów). Poza informacjami z Urzędu Gminy można zamówić również powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych. Warto być BLISKO:

Informacje nadawane przez Urząd Gminy Śniadowo podzielone są na następujące serwisy:

– Aktualności – ogólna kategoria wiadomości, w której nadawane będą najważniejsze informacje dotyczące mieszkańców, spraw urzędowych a także np. informacje o planowanych przerwach w dostawach wody na terenie gminy,

– Bezpieczeństwo – komunikaty o występujących zagrożeniach lub wypadkach, utrudnieniach na drogach i  tym podobnych

– Kultura – informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i tym podobnych, które odbędą się na terenie naszej gminy.

Aplikacja BLISKO ma zasięg ogólnopolski i warto pamiętać, że zastosowanie aplikacji nie ogranicza się tylko do terenu naszej gminy. Wyjeżdżając np. na wakacje możemy w tym czasie dodać lokalnych nadawców z terenu, na którym będziemy przebywać i otrzymywać aktualne informacje, a po powrocie usunąć ich z aplikacji.

W aplikacji BLISKO można również włączyć inne powiadomienia:
– Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci;
– RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko;
– Wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku (po podaniu nazwy ulicy i numeru);
– Jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza ze stacji umieszczonej przy ul. Mickiewicza (należy wybrać z listy dostępnych stacji);
– Komunikaty Policji – do wyboru mamy zarówno Komendę Główną jak i Komendę Wojewódzką w Białymstoku.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, jak również późniejsze korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.  Nie trzeba się rejestrować ani podawać żadnych danych osobowych, numeru telefonu czy emaila. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.

Jak zacząć korzystanie z aplikacji? PIERWSZE KROKI W APLIKACJI BLISKO

Gmina Śniadowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *