RN
TwitterFacebook

Gmina Wizna dąży do otwarcia własnego przedszkola

Jest szansa, że gmina Wizna w powiecie łomżyńskim doczeka się przedszkola z prawdziwego zdarzenia. Całkowity koszt projektu wynosi około 1 mln złotych. Bez wsparcia funduszy unijnych realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby jednak możliwa.

Póki co dzieciaki z gminy Wizna mają możliwość uczęszczania do utworzonych dzięki wsparciu unijnemu czterech Punktów Przedszkolnych w Wiźnie, Bożejewie i Rutkach. Jak przyznaje wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda, rodzice około 100 dzieci liczą na więcej. – Mianowicie pełne przedszkole samorządowe, gdzie dzieci będą mogły przebywać 9 godzin, gdzie będą miały zapewniony posiłek – mówi wójt. Samorząd gminy Wizna złożył wniosek o przyznanie pomocy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. – Jest światełko w tunelu, ponieważ projektów zostało złożonych mniej niż kwota, która była przeznaczona na ten nabór – dodaje Mariusz Soliwoda.

Jeśli gminie uda się pozyskać pieniądze, realizacja ruszy jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji przewidywane jest w listopadzie. Do dyspozycji przedszkolaków ma być budynek znajdujący się przy Pl. Kapitana Władysława Raginisa w Wiźnie. Obecnie mieści się tam Punkt Przedszkolny Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *